FANDOM
Edward Cullen (urodził się jako Edward Anthony Masen Junior, 20 czerwca, 1901 roku w Chicago, Illinois) jest wampirem i członkiem rodziny Cullen, a także jednym z głównych bohaterów Sagi Zmierzch.

Jest mężem Belli Swan i ojcem Renesmee Cullen. Edward jest przybranym synem Carlisle i Esme Cullen, a także zięciem Charlie'go Swan'a i Renée Dwyer. Jest przybranym bratem Emmetta i Alice Cullen oraz Rosalie i Jaspera Hale.

W 1918 roku w Chicago był bliski śmierci po tym jak zachorował na hiszpankę (hiszpańska grypa). Wtedy też Edward został zamieniony w wampira przez Carlisle'a, który tylko w ten sposób mógł go uratować. W ciągu najbliższych dziewiętnastu lat zebrali grono wampirów tworząc wielką rodzinę Cullen. Ze względu na ich dietę nazywali siebie żartobliwie "wegetarianami".

BiografiaEdit

Wczesne życieEdit

Edward Anthony Masen urodził się 20 czerwca 1901 roku w Chicago, Illinois; jest jedynym dzieckiem Edwarda Seniora i Elizabeth Masen. Jego ojciec był wziętym prawnikiem, dzięki temu Edward Junior mógł uczęszczać na lekcje muzyki, gry na fortepianie oraz chodzić do prywatnej szkoły. Jego ojciec i on nie byli jednak zbyt mocno ze sobą związani, co było spowodowane zapewne częstymi służbowymi wyjazdami Edwarda Seniora. To jednak zbliżyło go mocno do matki, dla której stał się oczkiem w głowie.

Edward celował w jego studiów i stał się znakomitym pianistą. Kiedy podrósł, Edward stał zakochany w życiu żołnierza. I wojna światowa szalała przez większość swojej młodości, a Edward marzył o wstąpieniu do wojska, jak tylko skończyła 18 lat, który wspominał w Midnight Sun, twierdząc, że jego miłość do matki była jedyną rzeczą, która się go niechętnie myśli inne niż jego nieletnim. Zmieniło się to jednak, gdy on i jego rodzice zachorował hiszpańskiej grypy w 1918 roku. Jego ojciec zmarł w pierwszej fali grypy. Matka Edwarda później zakontraktowane hiszpańskiej grypy i błagał lekarza, który opiekuje się nimi, Dr Carlisle Cullen, aby zrobić wszystko, co w jego mocy, aby uratować jej syna. (Elizabeth: ".. Musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, czego inni nie mogą zrobić, to co należy zrobić dla mojego Edward") Carlisle działał na jej życzenia, kiedy Edward był bliski śmierci sam. Wkrótce po Elizabeth umarła, Carlisle zabrał Edwarda ze szpitala, zaprowadził go do domu, i nie zmienił go w wampira.